SAP Business One nazwany Liderem w raporcie Software Advice

SAP Business One nazwany Liderem w raporcie Software Advice

SAP Business One uzyskał miano Lidera w raporcie FrontRunners dotyczącym oprogramowania do zarządzania produkcją (edycja 2017r.) publikowanym przez Software Advice. Bez wątpienia jest to duże osiągnięcia, ale co dokładnie oznacza?

Wydawca

Software Advice jest częścią Gartner, Inc., firmy specjalizującej się w doradzaniu zakupów oprogramowania biznesowego. Tworzy ona również wyczerpujące raporty rozwiązań IT, które powstają w oparciu o specyfikacje danego rozwiązania oraz recenzje użytkowników. FrontRunners zawsze tworzony jest dla określonej branży i łącznie z wydaniami odnoszącymi się do innych gałęzi biznesu, podczas danego roku, pokrywa właściwie cały rynek rozwiązań IT dla małych i średnich firm.

Software Advice jest sprawdzonym twórcą wiarygodnych recenzji oprogramowania dla sektora MŚP.

Metodologia

Przy tworzeniu publikacji FrontRunners brane są pod uwagę setki rozwiązań, spośród których do ostatecznego raportu dostaje się 25-30 najwyżej ocenianych. Pozycja każdego z nich powstaje w oparciu o rzeczywiste recenzje użytkowników (zebrane na stronach  softwareadvice.com, capterra.com i getapp.com). Dwoma najważniejszymi wskaźnikami branymi pod uwagę są wartość (ogólna wydajność) i możliwości (dostępne opcje). Aby być branym pod uwagę, dane rozwiązanie musi uzyskać średnią ocenę co najmniej 3,2 w wartości i 3,4 w możliwościach (w skali 1-5).

Przypisanie tych wskaźników do na osie x i y tworzy wykres podzielony na cztery kwadraty. W taki sposób każde z rozwiązań przypiane jest do jednej z czterech kategorii:

Lider – wysoka ocena zarówno wartości, jak i w możliwości. Zazwyczaj rozwiązania kierujące szeroką gamę funkcji do szerokiego grona odbiorców;

Mistrz – wysoka wartość; zazwyczaj rozwiązania kierowane do określonej, specyficznej kategorii odbiorców;

Wyznaczający trendy – szerokie możliwości, ale niższa wartość, np. aplikacja oferująca szerokie spektrum funkcji, ale wyższym kosztem;

Pretendent – zwykle specjalizujący się w wąskiej branży, co niesie ze sobą wyższe koszty.

Nieważne, do której z kategorii dany produkt zostanie zakwalifikowany – sam fakt wymienienia w tym zestawieniu jest dużym osiągnięciem.

Gdzie jest SAP Business One?

Z oceną wartości 4,26 (najwyższą w zestawieniu) i oceną 3,88 za możliwości SAP Business One ma mocną pozycję w kategorii „Lider”.

Ocena możliwości plasuje SAP Business One niżej, niż niektóre z innych rozwiązań w tej sekcji. Co może być tego powodem? Przede wszystkim funkcjonalności tego rozwiązania kierowane są do szerokiego grona odbiorców. Wybierając takie podejście, SAP Business One ryzykuje nieznacznie mniejszą przydatność w przypadku bardziej wyspecjalizowanych odbiorców. Drugim powodem jest celowe pozostawienie otwartych drzwi partnerom, którzy moga samodzielnie tworzyć dodatkowe, uzupełniające rozwiązania do oprogramowania oferowanego przez SAP Business One. Jednym z często wyróżnianych add-onów tego typu jest CompuTec ProcessForce. Rozwija on solidną bazę głównych funkcji SAP Business One (np. uzupełniając o dodatkowe elementy zlecenie produkcyjne, recepturę, czy zarządzanie partiami), jak również dodaje zupełnie nowe (np. planowanie z wykorzystaniem metody „przeciągnij i upuść”, test kontroli jakości czy obsługa stałych zapotrzebowań).

Jeśli chodzi o obsługę produkcji (szczególnie procesowej), doskonałość SAP Business One uzupełniona przez CompuTec ProcessForce daje rozwiązanie wprowadzające zupełnie nową wartość dla firm produkcyjnych i umacnia pozycję SAP Business One, jako lidera rynku.

Cały raport dostępny tutaj: https://www.softwareadvice.com/manufacturing/#top-products

Dowiedz się więcej o CompuTec PorcessForce tutaj: http://processforce.eu/

The content for the FrontRunners quadrant is derived from actual end-user reviews and ratings as well as vendor-supplied and publicly available product and company information that gets applied against a documented methodology; the results neither represent the views of, nor constitute an endorsement by, Gartner or any of its affiliates.

Processing...
Thank you! Your subscription has been confirmed. You'll hear from us soon.
NEWSLETTER
ErrorHere